ECS fanout 8-ribbon 8xLC/APC G652D 2,3m S12

ECS fanout 8-ribbon 8xLC/APC G652D 2,3m

S12

Artikelnummer: FANOUT8LC/APC/S12
BeskrivningSupport
Beskrivning

Precisionspolerade fanouter avsedd för insvetsning mot fiberoptiska kablar i korskopplingsboxar och fiberuttag. Fibersvansen har en förkontakterad ända med LC/APC kontakter. Varje kontakt är märkt med nummer för enkel identifiering mot ribbonfibern.
Serienummer med unikt ID för varje fanout och bifogat mätprotokoll med dämpning och reflexionsvärde per kontakt.

Ljusdämpning (IL): max 0,15 dB
Reflektionsdämpning (RL) APC: min 65 dB
Längd: 2,3 meter (ribbon:1,5m fanout:0,8m)
Fibertyp: G652.D OS2 Singelmode
Färgkod: 1-röd 2-blå 3-vit 4-grön 5-röd 6-blå 7-vit 8-grön

Support